Ģenerālkonferences 58. sesija: Trans-Eiropas nodaļas darbinieku vēlēšanas

General Conference Session 2005 in St Louis, USA

Ģenerālkonferencē ievēlētie Trans-Eiropas nodaļas kalpotāji nākamiem pieciem gadiem:

 • Misijas sekretārs, Globālās misijas un Misijas apziņas koordinators, Namturības depratamenta vadītājs — Donals Makfārleins (Donald McFarlane), jaunievēlēts.
 • Sekretāra palīgs — Patrīcija Svona (Patricia Swan), atkārtoti ievēlēta.
 • Mantziņa pirmais vietnieks — Dīns Papaioanu (Dean Papaioannou), atkārtoti ievēlēts.
 • Mantziņa palīgs — Redžoiss Kempengels (Rejoice Kampengele), jaunievēlēts.
 • ADRA un ziedojumi — Rafats Kamals (Rafat Kamal), jaunievēlēts.
 • Bērnu kalpošana un Sieviešu kalpošana — Anne-Meija Volāne (Anne-May Wollan), atkārtoti ievēlēta.
 • Evanģelizācijas, Draudzes atjaunošanas un Draudžu stādīšanas koordinators — Janoss Kovacs–Biro (Janos Kovacs-Biro), jaunievēlēts.
 • Komunikācijas un izdevniecība — Miroslavs Pujics, atkārtoti ievēlēts.
 • Izglītība un kalpotāju asociācija — Daniēls Duda (Daniel Duda), jaunievēlēts.
 • Ģimenes un Jauniešu kalpošana — Pols Tompkins (Paul Tompkins), atkārtoti ievēlēts.
 • Veselības kalpošana, Sabatskola un Personiskā kalpošana — Pols Klī (Paul Clee), atkārtoti ievēlēts.

Bertils Viklanders, Trans-Eiropas nodaļas vadītājs.
Bertils Viklanders, Trans-Eiropas nodaļas vadītājs.
“Es esmu pateicīgs visiem, kas ar izcilību kalpojuši Nodaļā kopš iepriekšējām vēlēšanām,” teica Bertils Viklanders, Trans-Eiropas reģiona (TED) prezidents. “Dievam nodevušies departamentu vadītāji un kolēģi ir nesuši mums visiem daudz svētību.” Atbildot uz jautājumu par gaidāmo nākotni, viņš teica: “Raugoties uz nākamajiem pieciem gadiem, mēs esam nolēmuši veikt dažas izmaiņas, kuras pēc manām domām būs par labu draudzei, un tāpēc kalpošanas darbam esam izraudzījuši vairākus jaunus cilvēkus. Es raugos nākotnē ar cerību izveidot labu komandas darba garu and raudzīties, lai mēs spētu atbildēt uz daudzajiem izaicinājumiem, kas mums ir.” Atbildot uz jautājumu par to, kam būs pievērsta uzmanība nākamos piecos gados, Viklanders atbildēja: “Es ļoti vēlētos pasvītrot to, ka draudze Trans-Eiropas reģionā ir un paliks uzticīga draudzes atjaunošanas un evaņģelizācijas darbam, ieskaitot arī draudžu stādīšanu kā vienu no evaņģelizācijas formām. Draudžu stādīšana ir u paliek ļoti tuva mūsu sirdīm un mēs ceram, ka jaunie vadītāji atradīs ne tikai labas idejas, bet arī komandas pieeju draudžu stādīšanā, kas rādīs labu piemēru visiem visiem draudzes locekļliem, kas ar mums sadarbojas.”

Runājot par jaunievēlēto komandu, Viklanders piebilda: “Es novēlu Dieva svētības visiem ievēlētajiem kalpotājiem. Esmu ļoti priecīgs par to labo garu, kas bija mūsu delegācijai, kad balsojām par jauno komandu.”

TED delegācija izteica pateicību visiem tiem darbiniekiem, kas pēc vēlēšanām turpinās kalpot citviet. Tie ir: Džons Arturs (izdevniecība), Rojs Ričardsons (ADRA un ziedojumi), Pīters Roennfeldts (Kalpotāju nodaļa un Globālā misija), Maikls Tormans (mantziņa pirmais vietnieks) un Orvils Vulfords (izglītība, kapelānu kalpošana). Delegāti atzinīgi novērtēja viņu labo darbu un ieguldījumu draudzei Trans-Eiropas reģionā. “Mēs no visas sirds pateicamies viņiem par visu, ko viņi ir paveikuši, un mēs esam pārliecināti, ka Kungs izmantos viņus citviet draudzes darbā,” noslēdzot uzrunu, teica Bertils Viklanders.

Kad deviņdesmit astoņi TED delegāti bija ievēlējuši jaunos kapošanas nodaļu vadītājus, vairāki delegāti dalījās savos iespaidos ar ziņu aģentūru ANR (Adventist News Review).

Baltijas Konferenču Ūnijas prezidents Valdis Zilgalvis ir pārliecināts, ka lielās izmaiņas Trans-Eiropas nodaļas darbinieku vidū, “Atspoguļo delegātu vēlmi pēc saskaņota komandas darba, kas šodien ir tik būtisks. Tas ir jauns virziens,” viņš teica.

Ņūboldas koledžas (Anglija) direktors Deivids Penners atzina, ka “Lai gan pārmaiņas ir grūtas un sāpīgas, tās ir ļāvušas [Trans-Eiropas] Nodaļai ar jaunu enerģiju vēlreiz fokusēties uz draudzes misiju nākamiem pieciem gadiem.”

Adrijas Ūnijas prezidents Branko Bistrovičs piezīmēja: “Es esmu apmierināts ar to, ka daļa darbinieku paliek savos amatos, nodrošinot zināmu secību, un ir arī dažas izmaiņas un ‘svaigas asinis’, sevišķi attiecībā uz misijas darbu.”

Runājot par ievēlēšanas komitejas darbu, Dānijas Ūnijas prezidents Ole Kendals teica: “Dabrs ritēja ļoti pozitīvā gaisotnē — bija lielisks atklātums, lai pieņemtu konkrētu viedokli.”

Orvils Vulfords, kuram darbs Trans-Eiropas nodaļas birojā pēc 20 nostrādātiem darba gadiem ir beidzies, paziņoja: “Šie bija fantastiski 20 gadi, kuros man bija priekšrocība redzēt Kungu strādājam mūsu dradzes attīstībā, un man ir pilnīga pārliecība, ka Dievs izmantos Viņam nodevušos cilvēkus, kas izraudzīti darbam nākamiem pieciem gadiem, lai piepildītu Viņa nodomu mūsu izaicinošajā laukā.”

Arī Patrīcija Svona, kura jau četrdesmit gadus strādā draudzes darbā un divdesmit piekto gadu Trans-Eiropas nodaļas birojā, atzīmēja, ka ir notikušas lielas izmaiņas jaunajā darbinieku sastāvā. “Jaunie kalpošanas nodaļu vadītāji ienesīs kompetenci mūsu darbā. Es patiesi ceru, ka viņi turpinās strādāt vienotā komandā, kā viņi to ir darījuši līdz šim.”

Avots: Adventist News Review [ANR]