Ģenerālkonferences 58. sesija: Ievēlēta pirmā sieviete–viceprezidente un reģionālie vadītāji

2005. gada 3. jūlijs, Sentluisa, Misūri, ASV.
General Conference Session 2005 in St Louis, USA

Vēsturiskā balsojumā 58. Ģenerālkonferences delegāti par vispasaules draudzes ģenerāl–viceprezidenti ievēlēta izglītības darbiniece Dr. Ella Simona (Ella Simmons). Šī ir pirmā reize, kad šajā amatā draudze ievēl sievieti, un ir vispasaules Baznīcas mēģinājums vadību padarīt vairāk ietverošu.

Dr. Ella Simona ir Adventistu Baznīcas pirmā sieviete viceprezidente
Dr. Ella Simona ir Adventistu Baznīcas pirmā sieviete viceprezidente
Līdz nesenam laikam Dr. Simona bija Lasjeras Universitātes Riversaidā, Kalifornijas pavalstī, ASV, akadēmiskās administrācijas direktore. Sesijas dalībnieki cer, ka Simona kā viena no 10 cilvēku vadības komandas — vispasaules draudzes prezidenta Jana Polsena un deviņiem viceprezidentiem — izmantos savas administratores iemaņas jaunajā darbā un savu prasmi draudzes izglītības laukā.

Delegāti pozitīvi novērtēja Simonas ievēlēšanu. Horvātijas delegāte Zeljko Porobija teica: “Es domāju, ka tas ir ļoti ļoti labi.” Anons Van Vaiks no Klusā okeāna reģiona tic, ka “tas ir liels sasniegums mūsu draudzei kā vienai no pasaules līmeņa organizācijām, un tas mūs vadīs no spēka uz spēku mūsu misijā.”

Pēc ievēlēšanas jaunajā amatā, preses konferencē Simona atbildēja uz žurnālistu jautājumiem. “Baznīca kā organizācija nevar būt efektīva, kamēr tā neatļauj ikkatram cilvēkam sniegt savu ieguldījumu tajā pēc Dieva sniegtā aicinājuma. Es uzskatu, ka Baznīca sper soli pareizā virzienā,” viņa teica.

Lai gan teoloģiskā izglītība un Baznīcas ordinācija bieži ir priekšnoteikumi paaugtināšanai amatā draudzē, Simona teica, ka viņas ievēlēšana nenozīmē to, ka draudze grasītos mainīt savu nostāju attiecībā pret sieviešu–mācītāju ordināciju.

“Es nedomāju, ka man obligāti vajadzētu būt ordinētai, lai es varētu strādāt Kunga darbā.” Viņa piebilda, ka neuzskata sevi par mācītāju, bet gan par kalpotāju. “Es vienmēr esmu bijusi kalpotāja. Es uzskatu, ka mācītāja darbs ir unikāls, un lai gan es esmu sagatavota rūpēties, mācīt, es neesmu sagatavota būt par mācītāju.”

Ievēlēšanas komitejai bija nepieciešams daudz laika, pirms tā sniedza savu trešo ziņojumu svētdienas pēcpusdienā pl. 16:45. Komiteja nosauca sesijas delegātiem priekšlikumus par 9 viceprezidentiem un 13 pasaules nodaļu vadītājiem.

Seši no viceprezidentiem saglabā savu amatu, bet trīs jaunievēlētie kalpotāji atklāj draudzes uzsvaru gan uz dažadību, gan evaņģēlismu.

Viens no jaunievēlētajiem viceprezidentiem ir Pardon Kandanga Mwansa, kurš kalpoja kā Dienvidu Āfrikas–Indijas okeāna nodaļas vadītājs, un tagad var ienest draudzes daudz pieredzes no sava darba Eiro–Āfrikas reģionā.

Trešais jaunievēlētais viceprezidents ir populārais adventistu evaņģēlists Marks Finlejs, kurš patreiz kalpo kā Globālās evaņģelizācijas direktors Ģenerālkonferencē, un kā “Tā stāv rakstīts” TV programmas vadītājs emeritus. Uzsverot nepieciešamību paaugstināt evaņģēlisma lomu gan draudzes vadībā, gan vispār pasaulē, Polsens norādīja, ka Finlejs “ir tik piesātināts ar evaņģēlismu, ka tas ir viņa dzīves centrs.” “Finleja jaunais amats nav tik daudz darba maiņa, kā evaņģēlisma lomas atzīšana draudzē,” viņš teica.

Victor Hulbert / Braden Blyde / Taashi Rowe / ANN,
(pārpublikācija)